top of page

Hakkımızda

APOX Kimya, 2013 yılından bu yana APOX ile epoksi, ABRAPOX ile aşındırıcı, FERDIMAR ile katrak laması üretip dağıtıyor. APOX markasıyla, endüstriyel üretimden dönüşüme kadar tüm tedarik zincirinde verimli çözümler ve yüksek performanslı ürünler sunuyoruz.

Kökleri Türkiye’ye ait olan APOX Kimya, 9’dan fazla ülkede Made in Turkey markasını dünya çapında gururla temsil ederek, sektörde ön sıralarda yer alan bir konuma gelmiştir. APOX Kimya’nın epoksi, aşındırıcı ve katrak laması üreten 3 fabrikası bulunmaktadır. Birincisi, ağırlıklı olarak epoksi ürünlerine odaklanan İstanbul/Türkiye’de. İkincisi, lama takımları üretmek için Ankara/Türkiye’de. Üçüncüsü, aşındırıcı üretmek için Denizli/Türkiye’de.

Apox kalite, güvenilirlik ve profesyonel hizmet ortaya koyan, müşterileri karar verme ve üretim süreçlerinin merkezine koyan, proaktif bir yaklaşımı mükemmelliğe taşıyan ve her zaman hizmet veren güvenilir, profesyonel ve yüksek nitelikli bir ekip sağlar.

Hedefimiz

Kimya fakiri olan ülkemizde Enerji, Yat ve Mermer sektörünün tüm ihtiyacını en uygun maliyet avantajıyla karşılayabilecek ve sektörü daha ileriye taşıyabilecek ürünler sunmaktır. Mermer sektöründe uzun süredir sürekli çalıştığımız fabrika sayımızı yüzlerle ifade edebiliriz. İhtiyacınız olan hizmete en hızlı ulaşabilmeniz için pazarlama kadromuzu sürekli eğitimlerle destekliyor ve arge çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Doğal taşların ihtiyacı olan düşük vizkozite ve sararma direnci konusunda rakiplerimizi geride bıraktığımızı ürünlerimizi kullandıktan sonra sizde destekleyeceksiniz. Bunun yanında insan sağlığını göz önünde bulunduran firmamız uygulama becerisininde önemli olduğunu tespit ettikten sonra  koku ve zararlı gazları minimize ederek uygulayıcının uygulama verimliliğini artırmıştır. Müşterilerimizin fabrikalarındaki fırın hatlarının ve uygulama yaptıkları taşların farklılığı bizi butik çalışmaya yönlendirmiş ve yüzlerle ifade edebildiğimiz müşterilerimize bugün için yaklaşık 30 farklı ürün ile hizmet vermekteyiz. Arge, üretim ve pazarlama stratejisi ile Türkiyede önde gelen firmalardan birisi olmayı başaran Apox markamız Tüm Dünyadaki patentlerini aldıktan sonra Türkiyedeki memnun müşterilerimizin referansları sayesinde  ihracatada başlayarak 2015 yılında İsfahanda 3000 m2 lik bir depo açıp pazarlama faaliyetlerine başlamış ve 2016 itibariyle İsfahan ve Tahran mermer fuarlarına katılarak uygulama desteği ve teknik destek vererek müşteri sayısını artırmayı başarmıştır. 2016 yılında Umman ve Fas ile ihracata başlayan firmamız önümüzdeki yıllarda Amerika, Brezilya, Güney Afrika, İtalya, İspanya, Hindistan ve Çin ihracatları için hazırlık yapmaktadır. Teknoloji ve bilgiye kolay ulaşılabilen bir zamanda gece gündüz çalışarak rakiplerimizi geride bırakmamızda bize destek olan Tüm mermer sektörüne teşekkürlerimizi sunarız. Birlikte Güçlüyüz…

apox-uretim2.jpg
bottom of page